fbpx

Formacja osobista

Posługa modlitwy charyzmatycznej

poziom: poziom 1
(dla rozpoczynających formację)
czas trwania: 9 spotkań po 1,5 godziny

Opis kierunku

„Wstań i idź” (Dz 8,26) – te słowa usłyszał Filip od anioła Pańskiego. Te słowa dotyczą każdego z nas. Bóg nie chce, abyśmy siedzieli na przysłowiowej kanapie, ale pragnie naszego rozwoju. Bóg chce, aby Jego słowo było głoszone na całym świecie, w każdym zakątku. On pragnie, aby Ewangelia „biegła”.

A co na to uczestnicy?

Formacja Ewangelizatorów zrobiła ze mnie ewangelizatorkę - tę, która głosi Jezusa zawsze, wszędzie i na każdy możliwy sposób. "Smaruję Jezusem" wszystko jak bułkę masłem.

Renata Łęcka

Formacja Ewangelizatorów pokazała mi jak bardzo Bóg jest wierny i jak bardzo działa w codzienności.                 

Mikołaj Piotrkowski

Formacja ewangelizatorów pokazała mi jak wykorzystywać sytuacje dnia codziennego do tego,aby mówić o miłości Boga, aby nieść drugiemu człowiekowi pokój, nadzieje, słowo pocieszenia.                                

Anna Pejś


Papież Franciszek podaje nam trzy etapy ewangelizacji: należy być posłusznym i czynić to, co chce Bóg, być Mu uległym. Po drugie nie istnieje ewangelizacja bez dialogu z ludźmi. Musimy wejść niejako w ich historię. Po trzecie należy zawierzyć łasce Boga.
Wezwanie do głoszenia Dobrej Nowiny jest skierowane do wszystkich ochrzczonych. Trudnej sztuki ewangelizacji uczymy się przez rozeznawanie i podejmowanie działań ewangelizacyjnych. Znając kerygmat i sposoby jego głoszenia chcemy uczyć się skutecznie go głosić.

Jak/gdzie mogę uczestniczyć?

Posługa Modlitwy Charyzmatycznej jest prowadzona 
  • stacjonarnie w Warszawie
    na Mokotowie przy ul. Czerniakowskiej
    Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa oraz zapisami na stronie formacji warszawskiej ...czytaj więcej

Kontakt

  • tel.: (+48) 533-067-978

  • email: sekretariat@rozwijajtalenty.pl

Wsparcie / darowizny

Search