Ewangelizatorzy

„Wstań i idź” (Dz 8,26) – te słowa usłyszał Filip od anioła Pańskiego. Te słowa dotyczą każdego z nas. Bóg nie chce, abyśmy siedzieli na przysłowiowej kanapie, ale pragnie naszego rozwoju. Bóg chce, aby Jego słowo było głoszone na całym świecie, w każdym zakątku. On pragnie, aby Ewangelia „biegła”.

A co na to uczestnicy?

Formacja Ewangelizatorów zrobiła ze mnie ewangelizatorkę - tę, która głosi Jezusa zawsze, wszędzie i na każdy możliwy sposób. "Smaruję Jezusem" wszystko jak bułkę masłem.

Renata Łęcka

Formacja Ewangelizatorów pokazała mi jak bardzo Bóg jest wierny i jak bardzo działa w codzienności.                 

Mikołaj Piotrkowski

Formacja ewangelizatorów pokazała mi jak wykorzystywać sytuacje dnia codziennego do tego,aby mówić o miłości Boga, aby nieść drugiemu człowiekowi pokój, nadzieje, słowo pocieszenia.                                

Anna Pejś


Papież Franciszek podaje nam trzy etapy ewangelizacji: należy być posłusznym i czynić to, co chce Bóg, być Mu uległym. Po drugie nie istnieje ewangelizacja bez dialogu z ludźmi. Musimy wejść niejako w ich historię. Po trzecie należy zawierzyć łasce Boga.
Wezwanie do głoszenia Dobrej Nowiny jest skierowane do wszystkich ochrzczonych. Trudnej sztuki ewangelizacji uczymy się przez rozeznawanie i podejmowanie działań ewangelizacyjnych. Znając kerygmat i sposoby jego głoszenia chcemy uczyć się skutecznie go głosić.

Akademia Rozwoju Talentów

prowadzona jest przez Fundację SMS z Nieba

ul. Chrobrego 7, 75-063 Koszalin

REGON: 321424220
NIP: 6692520108
KRS: 0000475218

www.smsznieba.pl

Kontakt

Sekretariat: pon - pt, godz. 15-20