fbpx

Formacja Małżeństw

Miłość rodzi miłość

poziom: Poziom 1 - Przebudzeni
(dla rozpoczynających formację)
czas trwania: 9 spotkań po 1,5 godziny
   

Czego się nauczysz

 • Weryfikować na jakim poziomie jest Twoje małżeństwo i co moźesz zrobić aby było lepiej.
 • Jak nie popaść w rutynę w małżeństwie oraz jak zmienić złe schematy na dobre.
 • Jak na nowo zachwycić się moim mężem/żoną oraz ponownie się w niej/nim zakochać.
 • Jak budować mocną i trwałą więź małżeńską.
 • Jak dostrzegać szanse i zagrożenia w Twoim małżeństwie.
 • Jak żyć w małżeństwie by inni patrząc na wasz związek pytali jak to robisz, że jesteś szczęśliwa/y?
 • Poznasz fragmenty z Pisma świętego, które zmienią Twoje patrzenie na współmałżonka.

Opis kierunku

Każde małżeństwo jest inne. Jest wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. Każde z nich pisze swoją osobistą historię, którą jak określa Papież Franciszek jest "małą historią zbawienia". Cudowne jest to, że różnimy się od siebie. Jedno małżeństwo ma pięcioro dzieci, inne ma dwoje a jeszcze inne ich nie ma. Jedno mieszka w mieście, drugie na wsi a trzecie za granicą. Jedno pracuje wspólnie, a drugie osobno, inaczej dzielimy się obowiązkami, co innego lubimy, inne są nasze rytuały, inaczej zawiązujemy więzi. Każde  małżeństwo  ma swój specyficzny język porozumiewania się. Mamy jednak jedną wspólną cechę… jesteśmy obdarowani miłością!

Jeśli widzisz, że w Twoim związku coś zagasło, brakuje tego ognia, który był na początku. Jeśli pragniesz odnowić wasze relacje. Jeśli chcesz na nowo zachwycić się swoją drugą połówką zapisz się na te zajęcia! Nie ważne czy jesteście 1 miesiąc czy 39 lat po ślubie, gdyż każdy odnajdzie tu wiele wskazówek dla siebie. Formacja małżeńska to czas odkrywania jego prawdziwego obrazu. Małżeństwo chrześcijańskie to nieodkryty teren wspólnej drogi, pełen miłości i radości. Wsparte Duchem Świętym idzie do przodu, rozwija się i nie zatrzymuje w miejscu. Jest cały czas płodne i kreatywne. Swoim byciem daje natchnienie i mówi o Jezusie, pociąga innych do pytania: “skąd to macie?”

Program zajeć

 1. 7 postaw w małżeństwie przez które, ludzie się rozwodzą.
 2. Jak wygląda idealne małżeństwo? Małżeństwo według zamysłu Boga.
 3. Jak dostrzec, że moje małżeństwo jest wyjątkowe i drogocenne?

Forma zajęć

Formacja odbywa się w cyklu dziewięciu comiesięcznych spotkań oraz pracy własnej w czasie między spotkaniami. Każde spotkanie trwa ok. 1,5 godziny.

Jak/gdzie mogę uczestniczyć?

Formacja Małżeństw jest prowadzona:

 • stacjonarnie w Warszawie
  na Mokotowie przy ul. Czerniakowskiej
  Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa oraz zapisami na stronie formacji warszawskiej czytaj więcej...
 • ONLINE
  więcej informacji i zapisy tutaj: czytaj więcej...

Poznaj prowadzących zajęcia

Zajęcia prowadzą
Joanna i Jakub Kopczyńscy

Joanna i Jakub Kopczyńscy małżeństwo z 18 letnim stażem, rodzice dwójki dzieci Julii (17) i Jasia (7). Przede wszystkim starają się w sposób Boży wypełniać podstawową misję bycia mężem i żoną oraz tatą i mamą. Świeccy misjonarze wspólnoty Zanurzeni w Miłości, posługujący w Polsce i za granicą. Muzycy uwielbienia oraz ewangelizatorzy, których możesz spotkać czasem w nocy w niebezpiecznych i ciemnych miejscach Warszawy szukających ubogich, aby ogłosić im Dobrą Nowinę. Ich pasją jest podróżowanie i głoszenie Ewangelii. Twórcy “SMS-owych rekolekcji dla małżonków w drodze” oraz Formacji małżeństw na Akademii Rozwoju Talentów. Wspólnie zarządzają firmą odzieżową, gdzie zatrudniają kilka osób.

Świadectwa uczestników

Świadectwa od małżeństw są dla nas niezwykle cenne ponieważ pozwalają nam cieszyć się z owoców prowadzenia Formacji Małżeństw.
A dla Was stanowią rzetelną niezależną weryfikację skuteczności zajeć formacyjnych.

Co dalej ?

Po zakończeniu poziomu I Formacji Małżeństw już możecie cieszyć się owocami rocznej formacji i doświadczać głebszej relacji małżeńskiej. Wiele małżeństw zachwycona zmianami w swoim życiu podejmuje dalszą formację, do czego zapraszamy.

Poziom II - Powołani

Na nich dowiesz co to jest “powołanie w powołaniu” oraz jak rozeznawać w drobnych i ważnych sprawach w małżeństwie. Będziesz poznawać jak ważna jest relacja z dziećmi i rodziną oraz jaki ma wpływ na nich twoja obecność w ich życiu. Odpowiemy na pytania: co możemy zrobić by najbliższe nam osoby mogły doświadczyć Boga. Będziemy również uczyć się jak omijać tzw ekstrema w małżeństwie czyli “Straszny kryzys! A nie jednak wszystko super!” i zmniejszać ich amplitudy. Odkryjecie również jakie macie charyzmaty w małżeństwie i jak je rozwinąć.

Poziom III - Posłani

Ten poziom jest dla osób, które pragną swoim małżeństwem świadczyć o Bogu innym małżonkom. W myśl słów Boga wypowiedzianych do Gedeona w Księdze Sędziów 6,14: “Idź z tą siłą, jaką posiadasz (…)Czyż nie Ja ciebie posyłam?” będziemy rozeznawać dokąd Bóg chce mnie posłać, aby pomagać innym małżonkom kształtować się w wierze i polepszać swoje małżeństwo. Jak mogę pomóc w mojej parafii, otoczeniu, wspólnocie poprowadzić również tę formację małżeńską? Rok III to intensywny czas ćwiczeń, warsztatów i modlitwy. Przygotujemy was do posługi innym małżeństwom.

Kontakt

 • tel.: (+48) 533-067-978

 • email: sekretariat@rozwijajtalenty.pl

Wsparcie / darowizny

Search